Апеляційна палата заарештувала підозрюваного у справі про підкуп Кубракова

Читать на русском
Апеляційна інстанція побачила підстави для підтримки скарги прокурора САП про запобіжний захід для підозрюваного у справі.
фото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла під варту представника фінансової компанії «Сістемінвест» Олега Татаренка, якого НАБУ і САП підозрюють у допомозі забудовнику Сергію Копистирі у підкупі віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова.

Таке рішення 25 квітня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відмовився заарештувати Татаренка і відправив його під нічний домашній арешт. Прокурор САП подав скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу прокурора САП Єлени Дроботової задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 3 квітня 2024 року скасувати. Постановити нову ухвалу, якою клопотання детектива НАБУ про застосування до підозрюваного Олега Татаренка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Олега Татаренка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, але не пізніше для закінчення строку досудового розслідування та взяти підозрюваного під варту в залі суду», – оголосив рішення головуючий суддя Сергій Боднар.

Одночасно Татаренку визначили альтернативний запобіжний захід у вигляді застави розміром 20 млн грн. У разі внесення коштів на нього покладуть низку обов'язків: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; здати на зберігання закордонні паспорти; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, а також носити електронний браслет.

Нагадаємо, за даними слідства, протягом серпня-листопада 2023 року Копистира у змові з директором державного підприємства «Укркомунобслуговування» Аллою Сушон на користь власної компанії ТОВ «Сітігазсервіс» висловив пропозицію надати неправомірну вигоду Кубракову. Неправомірна вигода має становити 2% від площі житлового комплексу, який у майбутньому буде збудовано на землі у Подільському районі Києва за адресою вулиця Тираспольська, 43. Тобто орієнтовний розмір неправомірної вигоди у вигляді нерухомості має становити від 4200 до 4900 квадратних метрів.

Цю нерухомість пропонували за те, щоб Кубраков не вносив зміни та не розривав договори від 9 грудня 2022 року, укладені між ДП «Укркомунобслуговування» (входить до сфери управління Мінрозвитку) та ТОВ «Сітігазсервіс». 5 жовтня Копистиря через посередника передав уточнені дані щодо передачі неправомірної вигоди – площа нерухомості має становити 5257,37 кв. м. У жовтні-листопаді Копистиря надав частину неправомірної вигоди Кубракову – оформив 15 квартир на довірену особу Антона Гетьмана за адресою вул. Академіка Заболотного, 148, загальною площею 785 кв. м. У листопаді на Гетьмана зареєстрували одну із 15 квартир по вул. Академіка Заболотного, 148в корпус 3 загальною площею 39,81 кв. м.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: