ВАКС заочно судитиме Бахматюка у справі про хабар Насірову

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про спеціальне судове провадження стосовно українського олігарха.
фото: latifundist.com

Вищий антикорупційний суд вирішив заочно судити олігарха Олега Бахматюка у справі про хабар колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Таке рішення 18 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити клопотання прокурора. Здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні стосовно (Бахматюка – ред.), який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 369 КК. Повідомити обвинуваченого про здійснення стосовно нього спеціального судового провадження шляхом розміщення такої інформації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті ВАКС», – ідеться в рішенні.

Самого Насірова у цій справі судять окремо. Наразі він перебуває під вартою.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: