У справі Бахматюка про хабар Насірову змінилися судді

Читать на русском
Антикорупційний суд визначив новий склад суддів, які будуть слухати справи про підкуп колишнього очільника служби.
фото: прес-служба Бахматюка

Вищий антикорупційний суд призначив на 7 березня засідання у справі за обвинуваченням олігарха Олега Бахматюка в наданні понад 722 млн грн неправомірної вигоди колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову. У ній змінилися судді через самовідвід головуючого.

Таке рішення 22 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

7 лютого головуючий у справі заявив про самовідвід, який задовольнили. Наступне засідання призначене на 7 березня о 12:45. Справу слухає колегія суддів у складі: головуючий Віталій Дубас, судді Ольга Саландяк і Катерина Широка.

«Призначити підготовчі судові засідання, в які викликати учасників судового провадження, у приміщенні ВАКС: 7 березня 2024 року о 12:45, 12 березня 2024 року о 16:00 та 15 березня 2024 року о 12:00. Ухвала не підлягає оскарженню та набирає законної сили з моменту постановлення», – йдеться в рішенні.

Самого Насірова у цій справі судять окремо. Наразі він перебуває під вартою.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: