ВАКС заочно засудив майора ЗСУ, який переховується в росії

Читать на русском
Антикорупційний суд завершив розгляд провадження за обвинуваченням колишнього офіцера української армії, який утік до держави-агресора.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд заочно засудив до 11,5 років позбавлення волі колишнього майора Збройних сил України Андрія Квіреля, який утік до російської федерації і змінив прізвище на Шелков.

Таке рішення 19 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Квіреля Андрія Олександровича за новим прізвищем Шелкова Андрія Олександровича визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 191, ч. 1 ст. 366 ККУ», – оголосив головуючий суддя Олег Федоров.

Обвинуваченому призначили 11,5 років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки та конфіскацією всього належного йому майна.

Нагадаємо, у 2014 році військова прокуратура заочно повідомила про підозру Квірелю. За версією слідства, він вирішив заволодіти грошовими коштами, які належали військовій частині А0563 як розпоряднику бюджетних коштів. Для цього він залучив невстановлених осіб з числа не військових осіб і попросив їх відкрити банківські рахунки, на які планував перерахувати кошти і в подальшому зняти їх з банкоматів.

10 листопада 2014 року майор ЗСУ, перебуваючи у приміщенні службового кабінету, власноруч склав завідомо неправдиві документи щодо видачі готівки та перерахування коштів на загальну суму понад 4,26 млн грн. Також на цьому документів від зробив підписи нібито від імені бухгалтера фінансово-економічної служби військової частини А0563 та командира цієї ж військової частини. Загалом особам вдалося зняти з банкоматів майже 3,45 млн грн.

Як вказував детектив, підозрюваний Квірель 20 листопада 2014 року вилетів до Москви. В січні 2015 року його оголосили в розшук, в тому числі, міжнародний засобами Інтерполу. У 2015 році Квіреля затримали і Генеральна прокуратура України намагалася розпочати екстрадицію, але підозрюваному надано притулок.

Пізніше справу передали за підслідністю до НАБУ і САП, де Квірелю повідомили заочно про зміну підозри. Також детективи вирішили заочно проводили розслідування стосовно нього, звернувшись до ВАКС. У НАБУ вказали, що 30 листопада 2016 року підозрюваний отримав паспорт громадянина рф і змінив ім'я. До того ж, Росія визнана Верховною радою України державою-агресором, а тому Квіреля можливо судити заочно. Суддя клопотання задовольнила. Пізніше САП скерувала цю справу до суду.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: