У ЗСУ розповіли, скільки хімічних атак здійснила росія з початку вторгнення

Читать на русском
Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування російською федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень поточного року 51 випадок.
Shutterstock

Країна-агресор росія з початку широкомасштабної війни здійснила в Україні 626 хімічних атак. Щодня фіксується до 10 випадків застосування хімічних речовин.

Про це служба зв`язків з громадськістю Командування Сил підтримки Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці.

Застосування хімічної зброї: наймасовіші хімічні атаки в історії«Слово і Діло» склало інфографіку про випадки масованого застосування хімічної зброї у світовій історії і державах, які володіють нею донині.

«Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування російською федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень поточного року 51 випадок», - йдеться у повідомленні.

При цьому, динаміка застосування зростає, щодня фіксується до 10 випадків застосування хімічних речовин.

Зазначається, що найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, які скидає з БПЛА. Проте застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії. А також здійснюються артилерійські обстріли снарядами із вмістом хімічно небезпечних речовин.

14 грудня 2023 року було виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом хімічної речовини CS.

Як повідомляється, 36 випадків застосування небезпечних хімічних речовин було задокументовано і направлено для проведення слідчих дій у рамках кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України.

Нагадаємо, у грудні стало відомо, що окупанти застосовують хімічну зброю проти ЗСУ на лівому березі Херсонщини. До цього росіяни обстріляли село на Запоріжжі хімічними боєприпасами.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: