Україна отримала вакцину для захисту від ковід-штаму «Омікрон»

Читать на русском
В Україну доставили 203 тисячі доз оновленої вакцини Pfizer, адаптованої спеціально для захисту проти штаму коронавірусу Омікрон.
Фото: МОЗ

В Україну доставили 203 тисячі доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19. Це оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer, адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон».

Про це повідомляє МОЗ.

Санлікар допустив локальний карантин в Україні цієї зимиПісля того, як загальний карантин в Україні було скасовано, норма у вигляді локального карантину залишається дієвою, заявив Ігор Кузін.

Вакцину отримано в рамках міжнародної ініціативи СOVAX. Її розподілять між усіма областями України для безкоштовної вакцинації.

«Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області, тому закликаю усіх подбати про здоров’я та посилити імунітет, особливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, старшим за 60 років», – сказав заступник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Нагадаємо, по Україні циркулює понад 13 штамів ковіду. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму «Омікрон».

Зокрема, на початку листопада у Рівненській області було підтверджено перший випадок нового субваріанту коронавірусу – «Пірола».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: