ВАКС заарештував ексголову Держспецзв'язку Щиголя

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання детектива НАБУ про арешт колишнього керівника Державної служби.

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Щиголя, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння 62 млн грн державних коштів.

Таке рішення 23 листопада ухвалив слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов, повідомляє «Слово і діло».

НАБУ і САП просили заарештували Щиголя з альтернативою 50,23 млн грн. В засідання також з'явилися два народних депутати від «Слуги народу» Олександр Федієнко та Михайло Крячко, які просили взяти на поруки ексголову служби.

«Клопотання детектива – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Юрія Щиголя запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 21 січня 2024 року. Взяти підозрюваного під варту в залі суду», – сказав суддя.

Одночасно Щиголю визначили альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 25 млн грн.

Як стверджував прокурор САП Ігор Ткач, у 2020 році власник групи компаній Роман Коваль обговорював на той момент ще з кандидатом на посаду заступника Держспецзв'язку Віктором Жорою ймовірні схеми в службі. У січні 2021 року Жору призначили заступником голови Держспецзв'язку з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Надалі до своєї змови вони залучають голови служби Щиголя, керівника державного підприємства «Українські спеціальні системи» (підконтрольне Держспецзв'язку) Артура Вітренка та працівника УСС.

Надалі підприємець Коваль, Жора і Щиголь визначили три приватні компанії «Сембер трейд», «Інсайд Солюшенс» і «Білінгтек» ще за півроку до закупівлі. Саму закупівлю засекретили, компанія «Білінгтек» була нібито конкурентом, а перші дві заздалегідь визначені як переможці. З «Сембер трейд» і «Інсайд Солюшенс» ДП «УСС» уклало договори на постачання програмного забезпечення та послуг та перерахувало у 2021-2022 років кошти у сумі понад 285 млн грн.

Проте реальна вартість програмного забезпечення, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній в Угорщину та США з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Раніше прокурор САП заявив, що в Щиголя знайшли криптовалюти на 1,5 млн доларів. Сам підозрюваний повідомив, що цей криптогаманець нібито з ним ніяк не пов'язаний і ще півроку тому під час обшуків НАБУ не знало про нього, а раптом після підозри він з'явився.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові Держспецзв'язку Юрію Щиголю, його заступнику та іншим у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: