Субсидії на дрова та вугілля: хто і як може отримати

Читать на русском

Кабмін більш ніж удвічі збільшив допомогу для домогосподарств, які користуються твердим пічним паливом. Цього опалювального сезону сума на одну сім'ю може становити до 16,2 тисяч гривень на рік. «Слово і діло» розібралося, хто і як узимку може отримати субсидію на дрова чи вугілля.

Збільшено розмір субсидії на дрова та вугілля. На інфографіці – хто, скільки та як може отримати.
Субсидії на дрова та вугілля 2023Слово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

На отримання грошової допомоги для купівлі дров чи вугілля можуть розраховувати українці, які опалюють свій будинок саме цими видами палива. Особливість субсидії у тому, що вона виплачується не щомісяця, а лише раз на рік.

Як і з іншими видами субсидії, отримання субсидії на дрова чи вугілля залежить від доходів сім'ї, розмір виплат розраховується індивідуально: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на побутове паливо буде сплачено. Особлива увага при наданні цієї компенсації приділятиметься вразливій категорії населення, обіцяли у Міністерстві соціальної політики.

Розмір фінансової підтримки українців зросте в 2,3 рази, враховуючи збільшення ринкових цін на вугілля та деревину: тепер граничний розмір субсидії на тверде пічне паливо становить 16 тисяч 234 гривні на рік порівняно з 6 тисячами 973 гривнями раніше.

«Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пальне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агентств вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який не менше розмірів, визначених цим проєктом», – розповіли у Мінсоцполітики.

Субсидію у новому розмірі автоматично перепризначатимуть українцям, які вже отримували її раніше. Але громадянам потрібно до 1 грудня дати згоду на передачу своїх даних міжнародним донорам, це можна зробити трьома способами: відповісти на смс від Пенсійного фонду, дати згоду через електронний кабінет або у відділенні ПФУ.

Щоб вперше отримати субсидію на дрова чи вугілля потрібно:

  • подати заяву до Пенсійного фонду України – через електронний портал, мобільний додаток, відділення електронною поштою [email protected], портал «Дія».

  • окрім заяви надати довідку, що підтверджує наявність пічного опалення або використання твердого палива.

Нагадаємо, мешканці восьми областей України можуть безкоштовно отримати дрова до опалювального сезону.

На інфографіці «Слово і діло» – як змінилися правила виплати житлових субсидій.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал