НАБУ завершило розслідувати справу ексміністра оборони часів Януковича

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку ухвалили рішення про завершення досудового розслідування стосовно двох осіб.

Національне антикорупційне бюро завершило розслідувати справу за підозрою колишнього міністра оборони Дмитра Саламатіна та ексгенерального директора державної компанії «Укрспецекспорт» Дмитра Перегудова у заволодінні майже 23,5 млн доларів на контрактах з урядом Іраку.

Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«Підозрюваним Перегудову Д.О., Саламатіну Д.А. та їх захисникам, в порядку ч.ч. 1-5 ст. 290 КПК України повідомляємо про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні у зв'язку з чим Вам відкривається доступ до матеріалів, з якими Ви можете ознайомитись у приміщенні Національного антикорупційного бюро України», – йдеться у повідомленні.

Також НАБУ викликало підозрюваних на 20 і 27 листопада, а також 1 грудня для вручення процесуальних документів та ознайомлення з матеріалами справи.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд заочно заарештував ексміністра оборони Дмитра Саламатіна, а також ексгендиректора «Укрспецекспорт» Дмитра Перегудова. За версією слідства, Перегудов, перебуваючи на посаді гендиректора «Укрспецекспорту», знав про укладання контрактів між державним підприємством спеціалізована зовнішньоторгівельна фірма «Прогрес» і міністерством оборони Іраку. Йшлося про ремонт вертольоту МІ-8Т на суму 3,6 млн дол.; постачання 6 літаків АН-32Б на суму 99 млн дол. та поставку 420 одиниць колісних бронетранспортерів БТР-4 і машин на його базі на суму 457,5 млн дол.

На думку органів правопорядку, Перегудов, маючи за мету заволодіти частиною коштів, отриманих за вказаними контрактами, зловживаючи своїм займаним службовим становищем. Він уклав агентські угоди із компаніями Mirage Sarl, Paragon Impex Ltd та договір відступлення права вимоги із компанією Lionel Europe Corporation, низку додаткових угод до них та актів виконаних робіт за нібито надані консультаційні послуги, які насправді вказаними компаніями не надавались.

У подальшому, на підставі даних договорів та підписаних актів виконаних робіт на рахунки компаній Mirage Sarl, Paragon Impex Ltd та Lionel Europe Corporation безпідставно перераховано грошові кошти у сумі 23,49 млн дол, що належали українським підприємствам, за послуги, які фактично не надавались.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: