Справа дитсадка під Києвом: підозрюваній знову продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд вкотре підтримав клопотання прокурора САП про продовження на два місяці строку дії обов'язків.

Вищий антикорупційний суд до 9 грудня продовжив дію обов'язків, покладених на колишню головну бухгалтерку Гатненської сільської ради Київської області Аліну Півкач. Її НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння коштами на будівництві дитячого садочку в Гатному, що під Києвом.

Таке рішення 9 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відпустив Півкач під особисте зобов'язання. На неї поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі Київської області (крім міста Києва) без дозволу; утримуватися від спілкування із низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив їх продовжити.

«Клопотання про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрювану (Півкач – ред.), задовольнити. Продовжити підозрюваній на два місяці - до 09.12.2023, строк дії обов'язків», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили п'ятьох осіб у заволодінні 27,3 млн грн на будівництві дошкільного навчального закладу у Гатному. Серед підозрюваних є колишній сільський голова Броніслав Корицький.

Слідство встановило, що наприкінці 2017 року директор ТОВ «Альянс ДС» Протас та голова сільради Корицький вирішили заволодіти коштами бюджету місцевої громади. Корупційну схему реалізували під приводом будівництва дитячого садка, якого потребувала громада.

У лютому 2018 року сільська рада оголосила відкриті торги з будівництва дошкільного закладу на 280 місць, перемогу в яких здобуло наперед визначене ТОВ «Проектно-будівельний альянс». За умовами тендеру, ТОВ «Проектно-будівельний альянс» мало збудувати заклад та ввести його в експлуатацію до кінця 2018 року. Натомість, переможець торгів і посадовці сільради заволоділи понад 27,3 млн грн під час будівництва дитсадку, який і досі недобудований.

Під час розслідування слідство встановило підроблені акти виконаних робіт, зокрема щодо завищення вартості будівельних робіт та використаних матеріалів, а також сплату ТОВ «Альянс ДС» послуги із розробки проєктної документації, які насправді не надавали.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: