Справа дитсадка під Києвом: підозрювану відпустили під особисте зобов'язання

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав прохання детектива НАБУ і відпустив підозрювану під низку процесуальних обов'язків.

Вищий антикорупційний суд відпустив під особисте зобов'язання колишню головну бухгалтерку Гатненської сільської ради Київської області Аліну Півкач. Її НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння коштами на будівництві дитячого садочку в Гатному, що під Києвом.

Таке рішення 13 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 26 грудня 2022 року суд відправив Півкач під домашній арешт, який уподальшому продовжувався. Водночас у червні 2023 року завершувався максимальний строк тримання під домашнім арештом, який складається 6 місяців. Тому суд не продовжив домашній арешт.

«Клопотання задовольнити частково. Змінити підозрюваній (Аліні Півкач – ред.) запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання», – йдеться в рішенні.

Також на підозрювану поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі Київської області (крім міста Києва) без дозволу; утримуватися від спілкування із низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Строк дії обов'язків, покладених слідчим суддею, визначити до 13 серпня 2023 року включно.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили п'ятьох осіб у заволодінні 27,3 млн грн на будівництві дошкільного навчального закладу у Гатному. Серед підозрюваних є колишній сільський голова Броніслав Корицький.

Слідство встановило, що наприкінці 2017 року директор ТОВ «Альянс ДС» Протас та голова сільради Корицький вирішили заволодіти коштами бюджету місцевої громади. Корупційну схему реалізували під приводом будівництва дитячого садка, якого потребувала громада.

У лютому 2018 року сільська рада оголосила відкриті торги з будівництва дошкільного закладу на 280 місць, перемогу в яких здобуло наперед визначене ТОВ «Проектно-будівельний альянс». За умовами тендеру, ТОВ «Проектно-будівельний альянс» мало збудувати заклад та ввести його в експлуатацію до кінця 2018 року. Натомість, переможець торгів і посадовці сільради заволоділи понад 27,3 млн грн під час будівництва дитсадку, який і досі недобудований.

Під час розслідування слідство встановило підроблені акти виконаних робіт, зокрема щодо завищення вартості будівельних робіт та використаних матеріалів, а також сплату ТОВ «Альянс ДС» послуги із розробки проєктної документації, які насправді не надавали.

Організаторами схеми слідство вважає ексголову Гатного Корицького і керівника ТОВ «Альянс ДС» Протаса. У справі також підозрюють ексдиректорів ТОВ «Проектно-будівельний альянс» Сергія Мирного та В'ячеслава Панька.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: