Орбан – лідер Туреччини, а Африка – країна: топ географічних помилок політиків

Читать на русском

Колишній президент США Дональд Трамп осоромився під час передвиборчої промови: виступаючи в Нью-Гемпширі, він назвав угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, який палко підтримує його повернення до Білого дому, лідером Туреччини. «Є така людина, Віктор Орбан, хтось про нього колись чув? Він, мабуть, один із найсильніших лідерів у світі. Він – лідер Туреччини», – сказав він. Звичайно, Трамп не перший і не останній політик, який припустився «географічного ляпу». «Слово і діло» згадало інші випадки.

Дональд Трамп назвав Орбана лідером Туреччини. На інфографіці – інші географічні ляпи політиків.
Географічні помилки політиківСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Не лише Дональд Трамп, а й інші американські президенти плуталися у світовій географії. Джордж Буш у 2003 році сказав про Африку як про країну, а не континент. Таку ж помилку за кілька років зробив прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.

Барак Обама свого часу помилився у кількості штатів у рідній країні. Він заявив, що «побував у 57 штатах і залишився ще один», хоча в США лише 50 штатів.

Чинний президент США Джо Байден кілька разів плутав війну в Іраку з російським вторгненням в Україну. Влітку він заявив, що володимир путін «явно програє війну в Іраку». Причому за кілька днів до цього він обмовився аналогічно. «Якби хтось сказав вам — а мої співробітники також не були в цьому впевнені — що ми зможемо об'єднати всю Європу у відбитті нападу на Ірак і досягти повного об'єднання НАТО, я думаю, вони б сказали вам, що це малоймовірно», — сказав він.

У 2013 році державний секретар США Джон Керрі у своїй першій промові на новій посаді, говорячи про Киргизстан, об'єднав його назву з Казахстаном і сказав «Кирзахстан».

Володимир путін нещодавно переплутав Узбекистан з Дагестаном під час зустрічі з узбекистанським лідером Шавкатом Мірзієвим.

Географічні ляпи були і в українських президентів. Віктор Янукович у різний час плутав Буковель із Буковиною, називав Ізраїль європейською країною, а одного разу сказав, що грецька гора Афон знаходиться у Палестині.

Нагадаємо, аналітики «Слово і діло» порівняли, скільки фоловерів у соцмережах у лідерів держав.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: