САП скерувала до суду справу ексголови Держрезерву

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку закінчили досудове розслідування зверненням до суду з обвинувальним актом.
Держрезервуфото: «Слово и дело»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього тимчасово виконувача обов'язків голови Державного агентства резерву України Микити Барабаша та ще трьох осіб у завданні понад 180 млн грн збитків.

Про це повідомляє прес-служба САП.

У повідомленні не вказується прізвище фігуранта, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Барабаша.

«12 жовтня 2023 року прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувач обов'язків голови Державного агентства резерву України, який за пособництва ще трьох осіб у 2021 році, зловживаючи службовим становищем, використовуючи завідомо підроблений звіт про оцінку майна, реалізував за завідомо заниженою вартістю 18 тис. тон дизельного палива, чим завдав збитків на суму 180 млн грн», – інформує САП.

Нагадаємо, 31 серпня 2022 року Державне бюро розслідувань та Київська міська прокуратура повідомили Барабашу про підозру. Як встановлено слідством, підозрюваний, обіймаючи у 2021 році посаду т.в.о. голови Держрезерву та голови аукціонного комітету Держрезерву, організував злочинну схему реалізації дизельного палива з держрезерву за значно заниженою вартістю.

Так, діючи всупереч інтересам служби та з метою отримання вигоди для іншої юридичної особи, чиновник здійснив реалізацію 18 000 тонн дизпалива з держрезерву за ціною вдвічі меншою ринкової. При цьому підозрюваним були проігноровані зауваження Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо результатів оцінки ринкової вартості цього майна перед здійсненням аукціону. Вказані протиправні дії посадовця завдали збитків державі на суму 180 млн грн та негативно вплинули на обороноздатність нашої країни. У вересні 2022 року прокуратура передала справу ексголови Держрезерву до НАБУ. У березні 2023 року НАБУ і САП викрили ще трьох фігурантів цієї справи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: