Апеляційна палата залишила в ВАКС справу ексміністра Лукаш

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни суду, який розглядатиме справу колишнього керівника Мін'юсту.

Апеляційна палата залишила в Вищому антикорупційному суді кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього міністра юстиції Олени Лукаш, віцепрем'єр-міністра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та ще десятьох осіб у заволодінні 2,52 млн грн.

Таке рішення 27 вересня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу Лукаш. Один з обвинувачених подав клопотання про направлення цієї справи з Вищого антикорупційного суду до іншого суду.

«Клопотання обвинуваченого залишити без задоволення. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною й оскарженню не підлягає», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, ексміністр Лукаш заволоділа 2,52 млн на проведення тендеру з проведення порівняльно-правові дослідження щодо адаптації українського законодавства до європейського. На думку прокурора, вартість дослідження була завищена, а якість його проведення – погане.

Крім Лукаш та Стефанішиної обвинуваченими є: Андрій Бондар; Юрій Іващенко; адвокат Олексій Калмиков, який отримав 930 тисяч грн за роботу обсягом понад 500 сторінок; Вікторія Коваль; Богдан Криволапов; підприємець Ганна Сапельникова, яка отримала 680 тис. грн за дослідження обсягом 149 сторінок; Таїсія Білоцька; Світлана Колишко; Олена Бірюкова і Сергій Мудрий.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Генеральна прокуратура України змінила повідомлення про підозру ексміністру Лукаш. Під час досудового розслідування підозрюваним інкримінується заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, виділених Мін'юстом на закупівлю послуг, необхідних для виконання загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського союзу, затвердженої Законом України від 18.03.2004 на загальну суму 2,523 млн грн. Слідство у справі завершили і в 2019 році передали її до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: