Наступного року додаємо значні бюджетні кошти на оборону – звернення Зеленського

Читать на русском
Основним пріоритетом у державному бюджеті на 2024 рік має бути фінансування оборони та безпеки України. Про це заявив Володимир Зеленський.
Фото: Офіс президента

У 2024 році значні бюджетні кошти будуть спрямовані на оборонно-промисловий комплекс – на виробництво зброї та дронів в Україні.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні наприкінці 567-го дня повномасштабної війни.

«Наступного року ми додаємо значні бюджетні кошти на оборонно-промисловий комплекс – на виробництво зброї в Україні. І на дрони. Причому й на купівлю того, що необхідно за кордоном, і на українське виробництво. Плюс майже 100 мільярдів гривень цілеспрямовано – на виробництво зброї, яким опікується Мінстратегпром, та на українську армію дронів, яка показує дуже хороші, яскраві результати. Я буду все це підтримувати», – розповів він.

Головне зі звернення українського лідера:

  • Вагомий був день. Військовий кабінет – такі були деталі, про які зараз не можна говорити, але які будуть дуже результативними у війні.

  • Провів нараду з прем’єр-міністром Шмигалем і міністром фінансів Марченком щодо бюджету наступного року. Окреслив основні параметри – те, що повинно бути пріоритетами в бюджеті держави. Головне – захист нашої держави й людей. Оборона й безпека – це перший пріоритет, і фінансування оборони й безпеки буде щонайменше на рівні цього року, тобто трильйон шістсот мільярдів гривень. Щонайменше!

  • Окремий бюджетний пріоритет – це підтримка наших ветеранів. Зберігаємо пріоритетом і соціальні видатки. Щонайменше 469 мільярдів гривень. Будуть додаткові кошти на систему охорони здоров’я – це щонайменше плюс 24 мільярди до видатків цього року. Буде плюс на систему освіти, передусім на підтримку вчителів і викладачів.

  • Закладаємо необхідні кошти на цифровізацію, включно з нашою «Мрією» – новим інструментом для дітей, батьків, вчителів, який ми вже попередньо представили. Наступного року «Мрія» має запрацювати на повну й стати доступною українцям у кожному куточку світу!

  • Робимо дуже важливий економічний акцент у бюджеті. Ми додаємо стимулювання економіки – виробництв, робочих місць, інвестицій. Того, що потрібно, аби Україна могла швидше відновитись.

  • Урядовці представлять деталі такого стимулювання. Це й те, що стосується підключення до електромереж для інвесторів, і продовження грантових програм, іпотечних програм, розвиток українських індустріальних парків.

  • Я доручив прем’єр-міністру підготувати основу для того, щоб у першому півріччі наступного року підвищити мінімальну зарплату в Україні.

  • Провів сьогодні нараду щодо інтеграції нашої держави із Євросоюзом і НАТО. Інша нарада, тривала нарада, – щодо підготовки перемовин із партнерами, різними: із «Великої сімки», із Глобального Півдня. Все це буде.

«Я хочу подякувати, як і завжди, нашим воїнам. Сьогодні особливо – нашим льотчикам. Молодці, хлопці! Всі ми вами пишаємось. Я дякую кожному й кожній, хто воює та працює заради України!», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, 13 вересня Володимир Зеленський збирав Військовий кабінет. Він пообіцяв, що окупантам слід чекати на нові неприємності.

Також повідомлялося, що витрати на оборону цього року хочуть збільшити на 303 млрд. гривень.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: