Військовий облік для жінок: у Раді відповіли, чи обмежать виїзд українкам

Читать на русском
Жінки, які стануть на військовий облік з 1 жовтня цього року, набудуть статусу військовозобов'язаних.
фото УНІАН

В Україні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Після цього вони набудуть статусу військовозобов'язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.

Про це повідомив представник президента у Верховній раді Федір Веніславський у коментарі РБК-Україна.

В Україні нові правила військового обліку: що змінилосяНові правила взяття на військовий облік – хто має стояти на обліку, які обов'язки у військовозобов'язаних та резервістів, правила обліку військовозобов'язаних за кордоном, прийом на роботу та навчання.

Він нагадав, що минулого року Рада внесла зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та передбачила, що на обов'язковий військовий облік мають ставати жінки з медичною чи фармацевтичною освітою.

За його словами, на виконання документа Кабмін видав постанову про порядок військового обліку, а Міноборони – наказ про військовий облік жінок, згідно з яким з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов'язково стати на військовий облік.

«Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов'язаних. А військовозобов'язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов'язаних. Тобто якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд - тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає - тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду», – заявив Веніславський.

Депутат додав, що решта жінок, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, зможуть стати на облік добровільно.

У ДПСУ в свою чергу нагадали, що в Україні зараз обмеження на виїзд за кордон стосуються чоловіків з 18 до 60 років та окремих посадових осіб. Тобто, правила перетину державного кордону регламентуються постановою Кабміну №57.

За словами спікера ДПСУ Андрія Демченка, якщо будуть ухвалені інші зміни щодо правил перетину державного кордону, то їх буде встановлено.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року Рада ухвалила закон про військовий облік для жінок. Того ж місяця його підписав президент України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: