Апеляція ВАКС залишила під заочним арештом ексзаступника генпрокурора

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для скасування заочного арешту двох фігурантів справи про заволодіння коштів держбанку.
Микола Герасимюкфото: uk.wikipedia.org

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під заочним арештом колишнього першого заступника генерального прокурора Миколу Герамисюка та його дружину Катерину. НАБУ і САП підозрюють їх у причетності до завдання державному банку збитків на суму понад 206 млн грн.

Такі рішення 14 серпня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заочно взяв під варту Герасимюка та його дружину. Захисники підозрюваних подали скарги на ці рішення, але суд їм відмовив.

«Клопотання захисника підозрюваного (Миколи Герасимюка – ред.) про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді ВАКС від 20.07.2023 задовольнити, строк поновити. Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді ВАКС від 20.07.2023 - без змін... Клопотання захисника підозрюваної (Катерини Герасимюк – ред.) про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді ВАКС від 20.07.2023 задовольнити, строк поновити. Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді ВАКС від 20.07.2023 - без змін», – ідеться в рішеннях.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. Самого Шевченка оголосили у розшук. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб'єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: