Антикорупційний суд продовжив обов'язки Коболєву

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного.
Андрій Коболєвфото: Економправда

Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 жовтня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Його підозрюють у заволодінні 229 млн грн премії.

Таке рішення 9 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«9 серпня 2023 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС на два місяці продовжив дію запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 230 млн грн колишньому голові правління «Нафтогазу». Також суд залишив без змін процесуальні обов’язки, покладені на підозрюваного, серед яких зокрема не відлучатися із Києва та Київської області без дозволу детектива, прокурора або суду; утримуватися від спілкування з визначеним колом свідків у справі; здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю», – інформує САП.

Раніше ВАКС відмовився продовжити строки розслідування справи Коболєва. Тому НАБУ завершило розслідування справи.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: