ВАКС повернув закордонний паспорт бізнесмену Кауфману

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на бізнесмена.
Борис Кауфманфото: InVenture

Вищий антикорупційний суд повернув закордонний паспорт бізнесмену Борису Кауфману, якого НАБУ і САП підозрюють у створенні злочинної організації в Одесі. Решту обов'язків продовжили до 1 вересня.

Таке рішення 3 липня ухвалив суддя ВАКС Олег Ткаченко, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд узяв під варту бізнесмена Кауфмана з альтернативою 129 млн грн. Ці кошти внесли і він вийшов із СІЗО під такі обов'язки: прибувати на першу вимогу; завчасно повідомляти про кожне відлучення із міст Одеси та Києва; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування з підозрюваними та свідками; носити електронний браслет та здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше з Кауфмана зняли браслет.

Водночас 9 червня слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін частково підтримав клопотання адвокатів Кауфмана і змінив підозрюваному обов'язок здати закордонні паспорти на обов'язок прийти із закордонним паспортом до антикорупційного суду 3 липня. Причини такого рішення невідомі, оскільки повний текст документу засекречений.

Тому 3 липня суддя Ткаченко відмовився продовжити обов'язок з'являтися Кауфманом до суду із закордонним паспортом, оскільки таке суперечить вимогам процесуального законодавства.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків у кримінальному провадженні за №52022000000000057 від 22 лютого 2022 року - задовольнити частково. Продовжити підозрюваному (Борису Кауфману – ред.) покладені на нього обов'язки на строк 2 місяці, в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, 5 грудня 2022 року НАБУ і САП затримали бізнесменів Кауфмана і Грановського. За версією слідства, восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місті з'явилася нова.

Ця організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом. Задля безперебійності реалізації поставлених цілей організатори налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, про що свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: