ВАКС заарештував одеського бізнесмена Кауфмана

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про арешт одеського бізнесмена.
Борис Кауфман у судіфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд узяв під варту бізнесмена Бориса Кауфмана, якого НАБУ і САП підозрюють у створенні та очоленні злочинної організації в Одесі.

Таке рішення 7 грудня ухвалив суддя ВАКС Ярослав Шкодін, повідомляє «Слово і діло» з суду.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив заарештувати Кауфмана без альтернативи застави. Проте суддя визначив бізнесмену розмір у 129 млн грн. У разі внесення коштів на нього покладуть низку обов'язків, у тому числі не покидати межі міст Києва та Одеси, не спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками (зокрема, власниками і керівниками ТОВ «Автомагістраль - Південь», КП «Будова», ТОВ «БВК «ПИК_СТРОЙ», ТОВ «Євродор», ТОВ «СК Автострой», ТОВ «Еко-Ренесанс», ТОВ «Кліар-Сіті» і ТОВ «ТВ-Серрус»), здати закордонні паспорти, а також носити електронний браслет.

У судовому засіданні прокурор САП розповів, що слідство зафіксовано передачу певних коштів, зокрема, першому заступнику міського голови Одеси Михайлу Кучуку, віце-меру Олегу Бриндаку та ще одній заступниці мера Світлані Бедрезі, яка також очолює фінансовий департамент Одеської міської ради.

За словами прокурора, Кауфман і його бізнес-партнер Олександр Борухович (Грановський) передали Бриндаку 2,47 млн грн; Кучуку – 900 тисяч грн, а Бедрезі – 300 тис. грн.

Також детективи на негласних слідчих (розшукових) діях зафіксували приміщення, яким користувався Кауфман. Воно нібито обладнання засобами заглушки прослуховування і запису. Під час обшуків ці засоби були знайдені. Крім того, Кауфман у розмовах стверджував, що його приміщення слухають кілька автомобілів Державного бюро розслідуванб та НАБУ.

Адвокат Кауфмана Ігор Фомін заперечував проти обґрунтованості підозри та задоволення клопотання. За його словами, бізнесмена підозрюють у наданні хабарів, але тим, хто їх нібито отримував нічого не пред'явлено. Те саме стосується і злочинної організації, метою якої був нібито злочин проти власності. За що нікому про підозру не повідомляли. Також захисник вважає затримання його клієнта незаконним.

Нагадаємо, 5 грудня 2022 року НАБУ і САП затримали бізнесменів Кауфмана і Грановського. За версією слідства, восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місті з'явилася нова.

Ця організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом. Задля безперебійності реалізації поставлених цілей організатори налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, про що свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: