НАБУ оголосило в розшук екскеруючого справами апарату Верховної ради

Читать на русском

Антикорупційні органи правопорядку оголосили в розшук одного з підозрюваних у справі чинного члену парламенту.
Едуард Багдасарян

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього керуючого справами апарату Верховної ради Едуарда Багдасаряна, якого підозрюють у причетності до справи народного депутата Дмитра Ісаєнка про замах на заволодіння майном Державного будівельного комбінату.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«НАБУ розшукує підозрюваного у кримінальному провадженні №52021000000000277 від 25.05.2021, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України. Багдасарян Едуард Георгійович, 08.09.1974 року народження, підозрюваний у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України», – йдеться на сайті.

Як відомо, Апеляційна палата ВАКС збільшила заставу Ісаєнку до 26,84 млн грн. Також на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну місця проживання; не відлучатися з Києва та Київської без дозволу; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; здати закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Дмитру Ісаєнку та ще трьом особам, серед яких і ексдиректор ДП «Державний будівельний комбінат» Юрій Юрлов. За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.

Ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн грн. Натомість, як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн грн.

Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: