Справа дитсадку під Києвом: ексбухгалтера Гатного відправили під домашній арешт

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився взяти під варту підозрювану фігурантку, але відправив її під домашній арешт.

Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту, але відправив під цілодобовий домашній арешт колишню головну бухгалтерку Гатненської сільської ради Київської області Аліни Півкач.

Таке рішення 26 грудня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС визначив 1,736 млн грн застави підозрюваній Півкач. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін. Але заставу так ніхто і не вніс, тому детектив НАБУ просив змінити запобіжний захід із застави на тримання під вартою.

«У задоволенні клопотання відмовити. Змінити запобіжний захід у виді застави, застосований до підозрюваної (Аліни Півкач – ред.), на запобіжний захід у виді домашнього арешту», – йдеться в рішенні.

Також на Півкач поклали наступні обов'язки: не залишати цілодобово місце постійного проживання без дозволу; прибувати за кожною вимогою; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили п'ятьох осіб у заволодінні 27,3 млн грн на будівництві дошкільного навчального закладу у Гатному. Серед підозрюваних є колишній сільський голова Броніслав Корицький.

Слідство встановило, що наприкінці 2017 року директор ТОВ «Альянс ДС» Протас та голова сільради Корицький вирішили заволодіти коштами бюджету місцевої громади. Корупційну схему реалізували під приводом будівництва дитячого садка, якого потребувала громада.

У лютому 2018 року сільська рада оголосила відкриті торги з будівництва дошкільного закладу на 280 місць, перемогу в яких здобуло наперед визначене ТОВ «Проектно-будівельний альянс». За умовами тендеру, ТОВ «Проектно-будівельний альянс» мало збудувати заклад та ввести його в експлуатацію до кінця 2018 року. Натомість, переможець торгів і посадовці сільради заволоділи понад 27,3 млн грн під час будівництва дитсадку, який і досі недобудований.

Під час розслідування слідство встановило підроблені акти виконаних робіт, зокрема щодо завищення вартості будівельних робіт та використаних матеріалів, а також сплату ТОВ «Альянс ДС» послуги із розробки проєктної документації, які насправді не надавали.

Організаторами схеми слідство вважає ексголову Гатного Корицького і керівника ТОВ «Альянс ДС» Протаса. У справі також підозрюють ексдиректорів ТОВ «Проектно-будівельний альянс» Сергія Мирного та В'ячеслава Панька.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: