Скільки тривали збройні конфлікти, що виникали після Другої світової війни

Читать на русском

Росія, не досягнувши своїх початкових цілей повномасштабного вторгнення, ще минулого року почала готуватися до затяжного конфлікту. Водночас військово-політичне керівництво України, наприклад, Кирило Буданов, Олексій Данілов та Володимир Зеленський вважає, що закінчення війни на потрібних для нас умовах реальне вже в 2023-му. На Заході в цьому питанні налаштовані доволі стримано: у можливу перемогу України вже повірили, але вірять у тривалу війну. Зокрема, в американській розвідці, як випливає з оприлюднених секретних документів, прогнозують, що війна перейде і в 2024 рік без явної переваги будь-якої зі сторін. Загалом війна в Україні за тривалістю вже перевершила і Першу, і Другу світову. «Слово і діло» вирішило подивитися, скільки тривали збройні конфлікти, що виникали після 1945 року.

Скільки тривали збройні конфлікти, що виникали після Другої світової війни, – на інфографіці. Найтриваліший – конфлікт між Індією та Пакистаном.
Конфлікти після Другої світової війниСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Найдовшим є конфлікт між Індією та Пакистаном через приналежність Кашміру – на сьогоднішній день він триває вже 75 років та 10 місяців, але з перервами.

У конфлікту було кілька фаз. У 1947-1949 роках за підсумками війни Індія отримала контроль над приблизно двома третинами території регіону. Крім цього було ще дві великі індо-пакистанські війни – у 1965 році та у 1971. Періодично виникають дрібніші конфлікти, останній такий був у 2019 році через теракт у Джамму та Кашмірі.

Майже стільки ж – 75 років та 6 місяців – триває ізраїльсько-палестинський конфлікт. Докладніше про нього можна дізнатися із відео «Слово і діло».

Конфлікт в Іракському Курдистані триває 61 рік та 9 місяців, у Турецькому – 38 років та 10 місяців, у Сирійському – 10 років та 10 місяців.

Курдистан – це територія, населена курдами, поділена між Туреччиною, Іраном, Іраком та Сирією. Курди борються за свою незалежність або визнання як національної автономії. Однак регіон для всіх чотирьох країн є важливим з економічної точки зору: там знаходиться близько 75% сільського господарства Іраку, 70% нафти Сирії, 60% – Ірану та 40% – Туреччини, а також проходять газопроводи. Тому відмовитись від такої території ніхто не готовий.

Понад 45 років триває війна в Афганістані. До вересня 2021 року країну залишили іноземні війська та контроль над нею перейшов до угруповання «Талібан».

Ольстерський конфлікт тривав 28 років та 9 місяців. Він розпочався у серпні 1969 року із зіткнень між ірландськими католиками та протестантами у Північній Ірландії, для придушення яких Британія ввела війська. Згодом за 30 років внаслідок терактів, нападів та збройних сутичок загинуло понад 3,2 тисячі осіб. Конфлікт було завершено 23 травня 1998 підписанням Белфастської угоди.

Війна у В'єтнамі тривала 19 років та 6 місяців.

Чеченський конфлікт тривав загалом 17 років та 10 місяців. Перша війна 1994-1996 років завершилася виведенням російських військ із регіону, друга війна 1999-2009 років завершилася взяттям Чечні під контроль росії.

Скільки військових та цивільних загинули в ході конфліктів після Другої світової війниЯкими втратами серед військових та цивільних оберталися збройні конфлікти після Другої світової війни – на інфографіці.

Понад 9 років тривали нині заморожені конфлікти у Косові та на Кіпрі. Війна в Україні – з початку подій на Донбасі та після початку повномасштабної російської агресії – триває вже загалом 9 років та 2 місяці.

Конфлікт у Нагірному Карабаху між вірменами та азербайджанцями триває 8 років та 11 місяців. У 1988-1994 роках була перша Карабахська війна, у 2020 році – Друга, між ними відбувалися регулярні прикордонні зіткнення.

Наразі Єреван і Баку близькі до підписання мирної угоди, за якою Нагірний Карабах буде визнано частиною Азербайджану.

8 років та 8 місяців тривала війна в Іраку, конфлікти на території Хорватії тривали 7 років та 7 місяців, заморожений конфлікт в Абхазії тривав з перервами 5 років та 8 місяців, трохи більше 3 років вирувала нині заморожена Корейська війна. Активна фаза замороженого Придністровського конфлікту тривала два роки.

Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися про топ збройних та політичних конфліктів у 2023 році.

Також ми писали про досвід створення демілітаризованих зон в країнах світу.

Тут можна прочитати про чотири сценарії закінчення російсько-української війни та їхні наслідки для сторін.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал