САП скерувала до суду справу про спробу підкупу посадовців Офісу генпрокурора

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох адвокатів, обвинувачених у корупції.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох адвокатів, яким інкримінують підбурення бізнесмена надати 300 тисяч доларів неправомірної вигоди посадовцям Офісу генерального прокурора і Державної фіскальної служби.

Про це повідомляє прес-служба САП.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про адвокатів Андрія Костира та Антона Пинзара.

«За матеріалами досудового розслідування НАБУ прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням двох адвокатів у підбурюванні до надання 300 тисяч доларів неправомірної вигоди нібито керівництву Офісу Генерального прокурора та пособництві до закінченого замаху на одержання службовою особою цієї неправомірної вигоди», – інформує прокуратура.

Раніше НАБУ і САП повідомили цим двом адвокатам про підозру у підбуренні бізнесмена надати 300 тисяч доларів неправомірної вигоди посадовцям Офісу генерального прокурора і Державної фіскальної служби.

За версією слідства, у 2021 році адвокати, діючи на попередньою змовою між собою, а також з невстановленими слідством особами, запропонували громадянину за грошову винагороду закрити провадження, що стосувалось збуту під виглядом лікарських препаратів речовин, які не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України. Також вони пообіцяли повернути чотири дороговартісних автомобіля (Mercedes-Benz S400 CDI, Porsche Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover), арештованих в межах цього провадження.

Для реалізації задуманого адвокати нібито мали передати 300 тис. дол. службовцям Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС, а також начальнику відділу та безпосередньо вищому керівництву ОГП. За свою допомогу особи хотіли отримати «бонус», розмір якого сягав 20 тис. дол. Бажаючи отримати гроші, адвокати неодноразово погрожували громадянину та підкреслювали, що якщо не досягнути домовленості, то провадження й надалі розслідуватиметься, особа отримає підозру, а рішення про арешт майна не буде скасовано. Адвокати цей злочин так і не змогли довести до кінця - громадянин, усвідомлюючи протиправність дій, відмовився від домовленостей.

Нагадаємо, що САП уже обвинувачує двох колишніх посадовців ОГП та посередника, які теж пообіцяли закрити вказану справу та повернути автомобілі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього начальника відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності ОГП Олега Гальченка-Авілова, його заступника Захара Антипова і посередника Ігоря Осиповича. Їхню справу слухають у Вищому антикорупційному суді.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: