ВРП припинила трансляцію засідання по Князєву

Читать на русском
Орган суддівського врядування став на сторону захисту судді Верховного суду і припинила транслювати засідання з розгляду подання.

Вища рада правосуддя припинила трансляцію засідання з розгляду подання про надання дозволу на тримання під вартою колишнього голови, судді Верховного суду Всеволода Князєва за проханням самого підозрюваного.

Про це на засіданні заявив голова ВРП Григорій Усик, повідомляє «Слово і діло».

«Це право, чи то представників Генеральної прокуратури, прокурора чи судді і його представників висловити свою позицію. В разі незгоди одного з учасників засідання таке клопотання автоматично підлягає задоволенню. Тому в нас пряма відеотрансляція засідання ВРП припиняється і ми продовжуємо розгляд», – сказав він.

Нещодавно пленум ВС висловив недовіру голові суду Князєву і позбавив його адміністративної посади. Водночас він досі лишається суддею Верховного суду.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: