ЄС вирішив прокласти новий канал зв'язку до Японії в обхід росії – мапа

Читать на русском
ЄС інвестує в проєкт, щоб забезпечити новий маршрут передачі даних до Азії, оскільки зв’язки з росією погіршуються.
Скріншот

Європейський Союз хоче прокласти новий волоконно-оптичний кабель під Північним Льодовитим океаном до Японії в обхід росії.

Про це заявив радник із цифрової політики представництва ЄС у Японії Стефан Крамер, пише NHK.

Він зазначив, що зв’язки між Європою та Східною Азією зростають непропорційно порівняно з іншими зв’язками у світі.

За словами чиновника, фінансування проєкту становитиме понад 3 мільйони євро, і у ньому беруть участь фірми з Японії, США та Фінляндії.

Очікується, що кабель пройде через північноамериканську частину Північного Льодовитого океану. Він з’єднає Норвегію з Аляскою та північним японським островом Хоккайдо.

Спостерігачі кажуть, що ЄС інвестує в проєкт, щоб забезпечити новий маршрут передачі даних до Азії, оскільки зв’язки з росією погіршуються.

Підприємство під назвою Far North Fiber зазначає, що поточні канали передачі даних між Японією та Європою включають маршрут, що перетинає Тихий океан, материкову частину США та Атлантику. Інший проходить через Південно-Східну Азію, Індійський океан і Близький Схід. А інший перетинає росію.

Підводні волоконно-оптичні кабелі забезпечують зв’язок для широкого спектра заходів, включаючи онлайн-зустрічі, електронну комерцію та соціальні мережі.

У компанії кажуть, що запланований новий маршрут зробить передачу більш ніж на 20 відсотків швидшою, ніж канали Тихого та Індійського океанів.

Ітан Берковіц, керівник підприємства та колишній мер Анкоріджа, штат Аляска, сказав, що команда хоче завершити морські дослідження до наступного року та почати експлуатацію кабелю в 2026 році.

Він сказав, що Японія відіграватиме важливу роль як ворота в Азію.

Нагадаємо, Європейський союз намагається вивести чотири країни із зони впливу росії та Китаю, схиливши їх на свій бік та налагодивши відносини.

Також ЄС посилить контроль над реекспортом підсанкційних товарів до рф, зокрема передових технологій.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: