НАБУ оголосило в розшук дружину ексзаступника міністра юстиції

Читать на русском
У Національному бюро винесли постанову про оголошення в розшук трьох підозрюваних у справі колишнього очільника Нацбанку.

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук дружину колишнього заступника голови правління державного Укргазбанку, ексзаступника міністра юстиції Дениса Чернишова Наталію. Їх обох підозрюють у причетності до заволодіння понад 206 млн грн держбанку.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваних у кримінальному провадженні № 52019000000000143 від 20.02.2019 за фактами вчинення службовими особами АБ «Укргазбанк», у складі організованої групи, розтрати коштів цього банку, шляхом зловживання службовим становищем, та службового підроблення. Чернишова Наталія Володимирівна, 27.07.1971 р.н., підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України», – йдеться у повідомленні.

Крім неї у розшук також оголосили фізичних осіб-підприємців Миколу та Катерину Герасимюк.

Раніше Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту ексзаступника міністра юстиції Дениса Чернишова. Його також оголосили в розшук у межах цієї ж справи.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. Самого Шевченка оголосили у розшук. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб'єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: