ВАКС призначив до розгляду справу ексдиректора департаменту Нацполіції

Читать на русском
Антикорупційний суд завершив проведення підготовчого засідання за обвинуваченням колишнього посадовця поліції та підприємця.
Олександр Буханченко (ліворуч)

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього начальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка в одержанні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка.

Таке рішення 7 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити судовий розгляд кримінального провадження, унесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017000000001981 від 21 червня 2017 року щодо (Олександра Буханченка – ред.), обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 209, ч. 4 ст. 368 КК України КК України, та (Ігоря Лобка – ред.), обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, у відкритому судовому засіданні в приміщенні Вищого антикорупційного суду на 17 квітня 2023 року о 09:30», – йдеться в рішенні.

Також ВАКС продовжив до 8 червня строк дії таких обов'язків, покладених на Буханченка: прибувати до суду за першою вимогою; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з будь-яких питань із обвинуваченим Лобком та свідками, а також носити електронний браслет. Раніше суд продовжував дію обов'язків до 9 квітня.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу за обвинуваченням ексначальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка та директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка. За версією обвинуваченням, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал