САП в червні скерує до суду справу про продаж пам'яток Одеси

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання сторони обвинувачення про пришвидшення процедури скерування до суду обвинувального акту.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 12 червня скерує до суду кримінальне провадження за обвинуваченням директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації Віктора Лунгула у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 75 млн грн.

Таке рішення 6 квітня ухвалив Вищий антикорупційний суд, яким сторону захисту обмежили у строках на ознайомлення з розслідуванням, повідомляє «Слово і діло».

«Встановити для сторони захисту, а саме підозрюваного (Віктора Лунгула – ред.) та його захисників строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019000000001439 від 08.07.2019 до 12 червня 2023 року включно, після спливу якого сторона захисту вважатиметься такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000001439 від 08.07.2019», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, як встановило слідство, колишній посадовець реалізував схему, в результаті якої з власності громади Одеси виведено дві пам'ятки архітектури — «Дачу «Маразлі» та «Маєток Фабрицького» – та ще низку будівель і земельну ділянку, на якій вони розташовані. За цією схемою об'єкти, які розташовані в рекреаційній зоні (близько 300 м від моря), у 2017 році передали приватній компанії в оренду строком на 10 років. Надалі посадовець облради забезпечив включення цих об'єктів до переліку тих, що підлягають приватизації.

У результаті у 2018 році будівлі продали за 29,7 млн грн компанії-орендарю, що майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою. Покупець також отримав і право користування земельною ділянкою у понад 1,2 га, яку, на момент продажу, юридично не оформили. Відтак за право користування нею громада не отримала ні копійки. Як наслідок, інтересам громади було заподіяно збитків на суму понад 75 млн грн. У серпні 2022 року НАБУ завершило розслідувати цю справу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал