Справа Сенниченка: колишнього директора ОПЗ відпустили під заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився відправити до слідчого ізолятора колишнього керівника державного підприємства на Одещині.
Микола Синицяфото: usm.media

Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати колишнього виконувача обов'язків голови правління державного Одеського припортового заводу Миколу Синицю, а відпустив його під 5,9 млн грн застави з обов'язками. Синицю підозрюють у справі екскерівника Фонду державного майна Дмитра Сенниченка.

Про це «Слово і діло» повідомили співрозмовники в антикорупційних органах правопорядку.

За словами співрозмовників, Синицю просили взяти під варту, проте суд відмовився і визначив йому 5,9 млн грн застави з обов'язками. Підозрюваний зобов'язаний: прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися з місця проживання без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні, здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Раніше антикорупційний суд узяв під варту колишнього радника ексголови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка Юрія Липка.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у створенні та очолюванні злочинної організації. Крім нього, запідозрили ще 8 осіб.

За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані — тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ «ОПЗ», два власники ТОВ — упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини.

Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ «ОПЗ» та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії. Коли ж сталося інакше – незаконно скасували результати і підписали договір з наперед визначеним ТОВ, яке погодилося працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини. Як наслідок, АТ «ОПЗ» понесло непередбачені договором витрати на суму понад 80 млн грн. Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно аби мати можливість надалі привласнювати гроші. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації. В результаті, за період з травня по грудень 2020 року АТ «ОПЗ» втратило понад 390 млн грн.

Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: