На підтримку України створили «корабельну коаліцію»: глава Міноборони повідомив деталі

Читать на русском
На підтримку України створено корабельну коаліцію, до якої вже увійшли три країни – Велика Британія, Нідерланди та Бельгія.
фото Олексій Резніков Facebook

На підтримку України створено «корабельну коаліцію», до якої вже увійшли три країни – Велика Британія, Нідерланди та Бельгія.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков на брифінгу у вівторок, 14 березня, передає Інтерфакс-Україна.

Україна – найбільш замінована країна світу: скільки української території забруднено мінамиНавіть якщо війна закінчиться завтра, долати її наслідки доведеться ще дуже довго. Про те, яка частина території України забруднена мінами та наслідки цього – в інфографіці Слово і діло

«Тепер є тренд на створення певних коаліцій на користь України. Була танкова коаліція, раніше авіаційна коаліція. Наразі з'являється корабельна коаліція. Завдяки сьогоднішньому оголошення Нідерландів про надання мінних тральщиків (мисливців на міни) можемо говорити по суті, що створюється корабельна коаліція», – сказав він.

За інформацією міністра, Велика Британія вже передала два мінні тральщики, на яких офіційно знаходяться українські екіпажі та піднято прапор ВМС ЗСУ.

«Як мінімум три країни (плюс Бельгія) вже у складі корабельної коаліції», – зазначив Резніков.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен підтвердила, що Нідерланди разом із Бельгією у 2025 році нададуть Україні системи виявлення та знешкодження мін для берегової охорони.

«Нідерланди надають два мінні тральщики класу Alkmaar і ми почнемо готувати українські підрозділи для того, щоб вони знали, як використовувати ці човни», – сказала Оллонгрен.

Нагадаємо, Резніков розповів, скільки країн уже є в антикремлівській коаліції. Також він повідомляв про розвиток танкової коаліції.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: