Як українцям оформити пенсію за кордоном: відповідь Мінсоцполітики

Читать на русском

Як оформити пенсію за кордоном, якщо виїхав із України. Мінсоцполітики опублікувало інструкцію.
Фото Слово і діло

Українці, які через війну чи з інших причин виїхали за кордон і досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

Індексація пенсій-2023: кому і на скільки в Україні підвищать пенсіюПро те, кому і на скільки в Україні у 2023 році підвищать пенсійні виплати – у матеріалі Слово і діло

Відомство опублікувало докладну інструкцію як оформити пенсію:

Потрібно зайти на сайт ПФУ та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитись з інформацією, яка з’явиться на екрані, і потім перейти за посиланням «Вхід».

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Якщо його немає, – отримати КЕП можна безкоштовно та онлайн, виконавши кілька нескладних кроків (описаних у відеоінструкції).

Після входу слід виконати такі кроки:

Крок 1 – у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» оберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть «Продовжити» та оберіть вид пенсії, наприклад – «Пенсія за віком»;

Крок 2 – відповісти на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставити позначку);

Крок 3 – прикріпити скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком.

Після цього з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії. Якщо потрібно – її можна відредагувати.

Для завершення всіх операцій заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

За результатами обробки заяви надійде інформація про стан обробки та відповідне рішення.

Нагадаємо, в Україні у 2023 році деякі категорії людей можуть вийти на пенсію до 60 років.

У Кабміні розповіли, наскільки і для яких категорій зростуть пенсії з березня.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: