Справа «Укрнафти»: суд дозволив заочне слідство щодо ексдиректора приватної фірми

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про здійснення спеціального досудового розслідування.

Вищий антикорупційний суд надав НАБУ і САП дозвіл на проведення заочного розслідування стосовно колишнього директора ТОВ «Котлас» Олександра Шаля. Його підозрюють у причетності до заволодіння понад 13,3 млрд грн ПАТ «Укрнафта».

Таке рішення 27 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заочно взяв під варту Шаля. Тому НАБУ і САП просили надати дозвіл на заочне розслідування щодо нього.

«Клопотання задовольнити. Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного (Олександра Шаля – ред.) у кримінальному провадженні №42015000000000722 від 16.05.2015», – йдеться в рішенні.

Раніше Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук ексдиректора фірми «Котлас» Олександра Шаля.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: