Справа Насірова та Онищенка: підозрюваному податківцю продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків підозрюваної.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 27 квітня строк дії обов'язків, покладених на відстороненому начальницю відділу врегулювання боргів Департаменту по роботі з податковим боргом Державної податкової служби Людмилу Солотву.

Таке рішення 27 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Солотву підозрюють у причетності до справи колишнього голови ДФС Романа Насірова про газові схеми екснародного депутата Олександра Онищенка. Їй визначили запобіжний захід у вигляді застави з покладанням обов'язків, а саме: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив їх продовжити.

«Продовжити на строк дії ухвали строк дії обов'язків покладених на підозрювану (Людмилу Солотву – ред.) у зв'язку із застосування до неї запобіжного заходу у виді застави. Строк дії ухвали - два місяці, до 27 квітня 2023 року включно, але в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальниці відділу департаменту ДФС. За версією слідства, підозрювана була співучасником злочинів, вчинених на той момент головою ДФС Романом Насіровим та директором департаменту погашення боргу ДФС Володимиром Новіковим. Встановлено, що внаслідок ухвалення головою ДФС, за пособництва начальника відділу та директора департаменту ДФС, у період з травня 2015 року по квітень 2016 року документально та економічно необґрунтованих рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин для підконтрольних Онищенку підприємств, до держбюджету не надійшло рентної плати на загальну суму понад 2 млрд грн, чим заподіяно тяжкі наслідки.

В листопаді 2017 року САП направила справу Насірова до суду. З того часу прокурори САП читали обвинувальний акт у справі, який складається з 774 сторінок. На оголошенні повної версії акту наполягала сторона захисту. За цей час прокурори встигли зачитати трохи більше половини документу. Лише 19 листопада 2019 року прокурор САП зачитав Насірову короткий обвинувальний акт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: