Справа ексголови НБУ Шевченка: НАБУ викликало на допит п'ятьох підозрюваних

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку викликали на допит п'ятьох підозрюваних у межах справи колишнього очільника Нацбанку.

Національне антикорупційне бюро викликало на допит п'ятьох підозрюваних у межах справи за підозрою колишнього голови Національного банку Кирила Шевченка в причетності до заволодіння понад 200 млн грн державного Укргазбанку, коли він там був головою правління.

Відповідні повістки оприлюднені на сайті НАБУ.

«Повістка про виклик Герасимюк Катерини Ігорівни, Вам необхідно прибути 7 березня 2023 року о 12:00 до НАБУ... Повістка про виклик Герасимюка Миколи Володимировича, Вам необхідно прибути 7 березня 2023 року о 10:00 до НАБУ... Повістка про виклик Пандея Джайдіпа Кумара, Вам необхідно прибути 3 березня 2023 року об 11:00 до НАБУ... Повістка про виклик Рудь Юлії Анатоліївни, Вам необхідно прибути 1 березня 2023 року о 10:00 до НАБУ... Повістка про виклик Чернишової Наталії Володимирівни, Вам необхідно прибути 3 березня 2023 року о 10:00 до НАБУ», – йдеться в документах.

За інформацією «Слово і діло», Наталія Чернишова є дружиною колишнього заступника голови правління Укргазбанку Дениса Чернишова.

Нагадаємо, 14 лютого 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру ще десятьом особам у справі Укргазбанку. На момент вчинення правопорушення вони всі були фізичними особами-підприємцями. П'ятьом з них про підозру повідомили заочно і саме їх викликали на допит.

Раніше НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. Самого Шевченка оголосили у розшук. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб'єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал