Землетрус у Туреччині: у постраждалих районах на 3 місяці запровадили режим НС

Читать на русском
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про введення режиму надзвичайного стану в 10 провінціях, що постраждали від землетрусу.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про введення режиму надзвичайного стану в 10 провінціях країни, що постраждали від землетрусу, на три місяці.

Про це повідомляє агентство Анадолу.

Вийшли на зв'язок уже 9 українців із зони землетрусу в Туреччині – посолДиппредставництво України в Туреччині встановило зв'язок з 9 із 27 українців, які перебувають у зоні землетрусу.

«Ми оголошуємо регіони, які торкнулися землетрусом, зоною НС. Ухвалено рішення ввести в цих 10 провінціях режим надзвичайного стану на три місяці», – сказав він.

За словами турецького президента, «ці заходи є вимушеними через ті наслідки, до яких призвели землетруси». Оголошення надзвичайного стану «гарантує швидке та ефективне проведення пошуково-рятувальних заходів».

За його даними, зараз саме в Туреччині 3 549 загиблих та 22 168 поранених. З-під завалів врятовано понад 8 тисяч людей.

«Ми зіткнулися з одним із найбільших лих не лише в історії Туреччини, а й регіону та світу загалом. Для робіт у зоні лиха мобілізовано зусилля всіх державних структур, персонал та техніка. На першому етапі надання екстреної допомоги мешканцям зони лиха виділено 100 млрд лір», – повідомив Ердоган.

Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини стався два землетруси магнітудою понад 7 балів, від яких постраждала і Сирія.

Кількість загиблих внаслідок потужного землетрусу в Туреччині та Сирії наблизилась до 5 тисяч осіб.

Посольство України в Туреччині розшукало 9 з 27 українців, які не виходили на зв'язок після потужного землетрусу.

В МЗС повідомили, що Україна може відправити своїх рятувальників до Туреччини для допомоги постраждалим.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: