Польську мову мають намір включити до списку предметів ЗНО

Читать на русском
Польську мову можуть включити до списку предметів, за якими випускники складатимуть ЗНО. Таку можливість розглядає український уряд.

Польську мову можуть включити до списку предметів, за якими випускники складатимуть ЗНО. Таку можливість розглядає український уряд.

Про це повідомила віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук під час наради із представниками Міносвіти та Українського центру оцінювання якості освіти.

У Польщі підписали правки до закону про допомогу біженцям з УкраїниСтаном на сьогодні у групових місцях тимчасового розміщення в Польщі проживають близько 80 тисяч громадян України.

Верещук уточнила, що обговорювалась необхідність освітньої взаємодії України та європейських держав. Насамперед Польщі. Передбачили можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів ЗНО.

За словами чиновниці, об'єднання з поляками — запорука сталого розвитку та безпеки. А освіта та мова – це головні інструменти, з яких починається таке об'єднання.

«Маємо переходити до конкретних дій, аби інтегруватися до європейського простору. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів. І цей крок має бути обопільним: поляки готові включити українську мову як іноземну до списку навчальних предметів. Водночас українська сторона має розробити стратегію складання іспитів з польської мови», — наголосила Верещук.

Вона додала, що якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, треба розпочинати цей процес уже сьогодні.

Нагадаємо, українським біженцям під час повторного перетину кордону з Польщею потрібно буде пред'являти diia.pl., щоб не втратити статусу UKR.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: