Вступ-2023: дітей загиблих захисників України приймуть поза конкурсом

Читать на русском
У МОН розповіли, які вимоги до вступників застосовуватимуться у 2023 році. Проте, вони не поширюються на дітей загиблих воїнів.

У МОН розповіли, які вимоги до вступників застосовуватимуться у 2023 році. Проте вони не поширюються на дітей загиблих на війні захисників та захисниць України.

Подробиці під час брифінгу 20 січня повідомив генеральний директор директорату професійної вищої освіти МОН Олег Шаров.

ЗНО знову не буде: Шкарлет розповів, як у цьому році проходитиме вступна кампаніяДля цьогорічних випускників знову буде проведено мультипредметний тест. Він проходитиме у дві сесії. Два предмети обов'язкові і один на вибір, тривалість тесту складе 180 хвилин.

«Розраховуватиметься конкурсний бал з урахуванням коефіцієнтів, встановлених для предметів на різні спеціальності. Загалом, вступники зможуть подавати до 20 заяв, з яких не більше 5 заяв – на місця державного та/або регіонального замовлення. Конкурсний бал для вступу за всіма джерелами фінансування, на основі повної загальної середньої освіти, ОКУ бакалавра та молодшого спеціаліста, не може бути меншим за 150 балів для лікарських спеціальностей та не може бути меншим за 140 балів для спеціальностей галузей знань права, публічного управління та адміністрування, міжнародних відносин, фармації. На всі інші спеціальності вступники будуть допускатися до конкурсного відбору на місця державного та регіонального замовлення у разі наявності конкурсного балу не менше 130. Для дітей загиблих захисників та захисниць України ці вимоги не застосовуватимуться», – повідомив Шаров.

Також для вступу цього року замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022, або ЗНО 2021 чи 2020 року. А для тих, хто вступає на художні та спортивні спеціальності, додатково необхідно буде здати додаткове творче або спортивне завдання.

Нагадаємо, голова МОН Сергій Шкарлет розповів про деталі вступної кампанії для абітурієнтів.

Раніше в МОН назвали найпопулярніші виші та спеціальності 2022 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: