Справа дитсадку під Києвом: ексдиректора приватної фірми заарештували

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про зміну запобіжного заходу фігуранту справи.

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього директора ТОВ «Альянс ДС» Олександра Протаса, оскільки за нього так і не внесли 6,2 млн грн застави. Його підозрюють у справі про розкрадання 27,3 млн грн на будівництві дитячого садочку у Гатному, що під Києвом.

Таке рішення 27 грудня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив екскерівнику ТОВ «Альянс ДС» Протасу 6,2 млн грн застави з покладанням обов'язків. Однак цю суму за нього ніхто не вніс і тому детектив НАБУ просив заарештував Протаса.

«Клопотання детектива задовольнити. Змінити запобіжний захід у виді застави, застосований до підозрюваного (Олександра Протаса – ред.), на запобіжний захід у виді тримання під вартою. Строк дії ухвали в частині застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою - 60 днів, до 24.02.2023 включно, однак у межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Одночасно йому визначили альтернативою 6,2 млн грн застави, під яку Протас можна вийти зі слідчого ізолятора. У разі внесення застави на підозрюваного покладуть наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили п'ятьох осіб у заволодінні 27,3 млн грн на будівництві дошкільного навчального закладу у Гатному. Серед підозрюваних є колишній сільський голова Броніслав Корицький.

Слідство встановило, що наприкінці 2017 року директор ТОВ «Альянс ДС» Протас та голова сільради Корицький вирішили заволодіти коштами бюджету місцевої громади. Корупційну схему реалізували під приводом будівництва дитячого садка, якого потребувала громада.

У лютому 2018 року сільська рада оголосила відкриті торги з будівництва дошкільного закладу на 280 місць, перемогу в яких здобуло наперед визначене ТОВ «Проектно-будівельний альянс». За умовами тендеру, ТОВ «Проектно-будівельний альянс» мало збудувати заклад та ввести його в експлуатацію до кінця 2018 року. Натомість, переможець торгів і посадовці сільради заволоділи понад 27,3 млн грн під час будівництва дитсадку, який і досі недобудований.

Під час розслідування слідство встановило підроблені акти виконаних робіт, зокрема щодо завищення вартості будівельних робіт та використаних матеріалів, а також сплату ТОВ «Альянс ДС» послуги із розробки проєктної документації, які насправді не надавали.

Організаторами схеми слідство вважає ексголову Гатного Корицького і керівника ТОВ «Альянс ДС» Протаса. У справі також підозрюють ексдиректорів ТОВ «Проектно-будівельний альянс» Сергія Мирного та В'ячеслава Панька.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: