Справа ексголови НБУ: члену правління Укрексімбанку продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного.

За члена правління державного Укрексімбанку Олександра Ігнатенка внесли 40,2 млн грн застави і нещодавно йому продовжили дію обов'язків до 19 лютого. НАБУ і САП підозрюють банкіра у причетності до заволодіння понад 200 млн грн Укргазбанку.

Таке рішення 19 грудня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити клопотання. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Олександра Ігнатенка – ред.) до 19 лютого 2023 року», – йдеться в рішенні.

Підозрюваний зобов'язаний: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваними у справі та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Як відомо, Апеляційна палата ВАКС заарештувала Ігнатенка з альтернативою 40,2 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. Самого Шевченка оголосили у розшук. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб'єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал