Європарламент визнав Голодомор геноцидом українців

Читать на русском
Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Росію як основного правонаступника СРСР закликали вибачитися за ці злочини.

Європейський парламент сьогодні, 15 грудня, підтримав резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

«За» проголосували 507 депутатів, «проти» – 12, повідомляє пресслужба Європарламенту.

Скільки українців вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом: соціологи порівняли думки за рікВже понад 90 відсотків опитаних українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом.

У резолюції ЄП визнає голод, влаштований радянським режимом в Україні 1932-1933 років геноцидом. Депутати рішуче засуджують ці дії, внаслідок яких загинули мільйони українців, і закликають усі країни та організації, які ще не зробили цього, наслідувати їхній приклад і визнати це геноцидом.

У Європарламенті вважають, що обілення та уславлення тоталітарного радянського режиму та відродження культу Йосипа Сталіна призвели до того, що сьогодні росія є терористичною державою. Депутат засудили і сьогоднішні злочини росії проти українського народу.

Крім того, депутати Європарламенту хочуть, щоб ЄС та треті країни підвищували поінформованість про події Голодомору та інші злочини, вчинені радянським тоталітарним режимом. Росію як основного правонаступника СРСР закликали вибачитися за ці злочини.

Нагадаємо, що напередодні Сенат Чехії визнав Голодомор геноцидом українців.

А 30 листопада німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал