Адміністрація Байдена думає над наданням Україні касетних боєприпасів – CNN

Читать на русском
США кілька місяців розглядають запит України щодо надання касетних боєприпасів. Запит не відхилили, його залишили на крайній випадок.
Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена протягом кількох місяців розглядає запит України щодо надання касетних боєприпасів. Ця зброя заборонена у понад 100 країнах, але росія продовжує застосовувати її проти України.

Про це повідомляє CNN з посиланням на кількох американських та українських офіційних осіб, зазначаючи, що це один із найсуперечливіших запитів України.

Україна, за інформацією телеканалу, просить касетні снаряди для американських РСЗВ HIMARS та 155-міліметрових гаубиць. Для України касетні боєприпаси могли б вирішити дві основні проблеми: потребу у більшій кількості боєприпасів для артилерійських та ракетних систем, які надали США та інші країни, та спосіб звести нанівець чисельну перевагу росії в артилерії.

«Все, крім…»: яку військову допомогу досі відмовляється надавати Україні ЗахідСоюзники все ще відмовляються надавати Україні західні танки та винищувачі, а також інше озброєння. Докладніше – на інфографіці.

Адміністрація Байдена не відмовилася від цього варіанта як крайнього заходу, якщо запаси стануть небезпечно низькими. Але джерела кажуть, що ця пропозиція ще не отримала серйозного розгляду через законодавчі обмеження, які Конгрес наклав на можливість США передавати касетні боєприпаси.

Міноборони України повідомило CNN, що не коментує запити щодо озброєння.

Ані США, ані Україна не підписали Конвенцію про касетні боєприпаси, яка забороняє використання, виробництво та накопичення цього озброєння через потенційний ризик для мирних жителів. Але США почали поетапно відмовлятися від них у 2016 році.

Росія ж широко застосовує касетні боєприпаси, переважно у цивільних районах.

Нагадаємо, окупанти застосовували касетні снаряди, наприклад 29 вересня, коли вдарили по Криворізькому району. Тоді було поранено 15 працівників одного із підприємств.

Того ж дня росіяни вдарили касетними снарядами по зупинці громадського транспорту у Миколаєві. Загинуло троє людей, ще 12 отримали поранення.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: