САП у травні скерує до суду справу Київзеленбуду

Читать на русском
Антикорупційний суд пришвидшив процедуру ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування детективів НАБУ.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 3 травня 2023 року скерує до суду кримінальне провадження про завдання понад 115 млн грн шкоди комунальному об'єднанню «Київзеленбуд», в якому є 10 підозрюваних. Сторона захисту до цієї дати може знайомитися з матеріалами слідства.

Таке рішення 21 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання старшого детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні №12017000000001326 від 02.09.2017 задовольнити частково. Встановити для сторони захисту строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017000000001326 від 02.09.2017 до 3 травня 2023 включно, після спливу якого сторона захисту у кримінальному провадженні буде вважатися такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів», – ідеться в рішенні.

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, у цій справі підозрюють: колишнього в.о. начальника управління екології і природних ресурсів КМР Андрія Мальованого; експозаштатного радника гендиректора КО «Київзеленбуд» Анатолія Халєєва; ексгендиректорів КО «Київзеленбуд» Михайла Наконечного і Наталію Бєлоусову; ексзаступницю гендиректора з комерційних питань КО «Київзеленбуд» Наталію Куракову; підприємця Вадима Кощія та ще чотирьох осіб.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру семи особам в причетності до заволодіння майже 78 млн грн КО «Київзеленбуд». Пізніше підозру вручили ще трьом особам, а розмір шкоди збільшився. Як встановило слідство, у 2016-2018 роках КО «Київзеленбуд» оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд» Халєєв, якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній ТОВ «Клімтехінвест», ТОВ «Технопрофсервіс» і фірма «Скала», які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами. До того ж, ці компанії придбали техніку не у виробника, а в посередника.

НАБУ та САП з'ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти – на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії. Загальна сума завданої шкоди комунальному об'єднанню становить 115,19 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: