Оборудки в Укроборонпромі: директор Ізюмського заводу оскаржив заставу

Читать на русском
Керівник державного заводу на Харківщині, місцевий депутат оскаржив обраний йому запобіжний захід у вигляді застави.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Директор державного Ізюмського приладобудівного заводу, депутат Ізюмської міської ради Харківської області Сергій Філоненко оскаржив обраний запобіжний захід. Його підозрюють у недостовірному декларуванні та одержанні неправомірної вигоди.

Про це йдеться в ухвалі Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 1 листопада, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС визначив Філоненку заставу в розмірі 2,6 млн грн. Також на нього поклали наступні обов'язки: не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду (за винятком міста Харків, а також міст Ізюм та Балаклія Харківської області); повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, а також здати на зберігання закордонні паспорти. Адвокат підозрюваного подав скагру на це рішення.

«Призначити розгляд апеляційної скарги захисника підозрюваного (Сергія Філоненка – ред.) на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 28 жовтня 2022 року про застосування запобіжного заходу у вигляді застави у кримінальному провадженні №52020000000000506 від 5 серпня 2020 року у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на 15:00 4 листопада 2022 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Філоненку про підозру у недостовірному декларуванні та одержанні неправомірної вигоди. Слідство встановило, що директор держпідприємства впродовж вересня 2016 – січня 2017 років одержав від осіб, пов'язаних із ТОВ «Оптимумспецдеталь», неправомірну вигоду («відкат») у понад 2,44 млн грн за приховування махінацій із безпідставною оплатою за поставку товарів військового призначення на користь зазначеної компанії.

Крім того, НАБУ та САП здобули докази, що підозрюваний не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, відомості про квартиру у Болгарії, яка належить його дружині. Вартість цього майна станом на дату його реєстрації у 2020 році становила близько 1,33 млн грн (за офіційним курсом НБУ).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал