ВАКС відпустив київського експрокурора, підозрюваного у заволодінні 8 кг золота

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного.
Костянтин Юсубов праворучфото: Судовий репортер

Вищий антикорупційний суд відмовився заарештовувати колишнього прокурора місцевої прокуратури Києва №1, а нині адвоката Костянтина Юсубова, підозрюваного у заволодінні понад 8 кг золота. Його відпустили під 744 300 грн застави.

Таке рішення 18 серпня ухвалила слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна, повідомляє «Слово і діло».

«Відмовити в задоволенні клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні. Застосувати щодо підозрюваного (Костянтина Юсубова – ред.) запобіжний захід у вигляді застави, зобов'язавши прибувати за кожною вимогою до суду. Визначити (Костянтину Юсубову – ред.) розмір застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що в грошовому виразі становить 744 300 грн», – ідеться в рішенні.

Також суддя Задорожна поклала на Юсубова такі обов'язки: не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора, а також повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру колишньому прокурору однієї з прокуратур Києва. Слідством встановлено, що наприкінці 2019 – початку 2020 року прокурор однієї з місцевих прокуратур Києва на підставі наказу про відрядження здійснював повноваження у кримінальному провадженні у складі групи прокурорів Генеральної прокуратури України. Користуючись повноваженнями прокурора у справі особа вирішила заволодіти майном, що було попередньо вилучено ним під час обшуку.

З метою створення видимості законності своїх дій прокурор підробив процесуальні документи у кримінальному провадженні щодо походження майна та у подальшому, маючи до нього доступ, незаконно заволодів золотом вагою понад 8 кг та вартістю понад 11 млн грн. За даними слідства, обшук проводився в сейфі вже померлої особи. Напередодні повідомлення про підозру ВАКС продовжив розслідування цієї справи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: