Єврокомісія переробила програму надання фінансової допомоги Україні – Politico

Читать на русском
Сума, яку планується виділити Україні, залишається тою ж самою, проте змінився розподіл цієї суми за типом надання фінансової допомоги
Ілюстративне фотоAP Photo

Європейська комісія переробила проєкт надання Україні фінансової допомоги, врахувавши в новому варіанті претензії деяких країн. Передбачається, що Україна отримає вісім мільярдів євро через гранти та кредити.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на власні джерела серед чиновників Європейського Союзу.

Так, п'ять мільярдів буде виділено у вигляді довгострокових кредитів під гарантії, які надаються країнами Європейського Союзу відповідно до їх внеску в загальний бюджет ЄС. Платежі за відсотками будуть субсидуватися з бюджету Євросоюзу. Решта три мільярди євро Україна отримає у вигляді грантів, їх повертати буде не потрібно.

Зазначається, що попередній план викликав опір спочатку Німеччині, а потім Франції та Італії. Берлін вказав на важке боргове становище воюючої України, а потім нагадав, що мільярд євро надав Києву, як двосторонній грант. Позиція Німеччини знайшла підтримку у Франції з Італією, тому Єврокомісії довелося переглядати проєкт.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що до вересня нинішнього року Євросоюз має намір виділити Україні новий пакет фінансової допомоги, який складе близько 8 млрд євро.

20 травня на саміті група країн «Великої сімки» домовилася ввиділити Україні 19,8 млрд доларів для підтримки економіки під час російського вторгнення.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: