Українців попередили про дефіцит ранніх овочів: у чому причина

Читать на русском
Через тимчасову окупацію частини південних регіонів в Україні виникли проблеми з постачанням ранніх овочів, але дефіциту базових продуктів не очікується.

Через тимчасову окупацію частини південних регіонів в Україні виникли проблеми з постачанням ранніх овочів, але дефіциту базових продуктів не очікується.

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький в інтерв'ю Українському радіо.

«Є напруга за ранньою овочевою групою, зокрема це молода цибуля, морква, буряк, адже овочі саме ранньої групи вирощували у Херсонській та Запорізькій областях», – сказав він.

Водночас, у річному споживанні чиновник не бачить жодних загроз у дефіциті базових продуктів харчування.

«Щодо можливого дефіциту тих чи інших продуктів, то 182 тисячі гектарів посаджених цукрових буряків – це більш ніж достатньо, щоб задовольнити внутрішній ринок, і навіть можна буде експортувати. По соняшниковій олії також немає застережень, у нас існує запас соняшнику – це десятирічне споживання олії. Крім того, посаджено 1,1 мільйона гектарів картоплі – це більш ніж достатньо для внутрішнього споживання», – додав заступник міністра.

За словами українського чиновника, попри всі складнощі та воєнний час фактично весняна посівна кампанія завершується. Вже посіяно близько 90% того, що планувалося посіяти цього року. Посіяно 200 тисяч гектарів ярої пшениці, майже мільйон ярого ячменю, 157 тисяч гектарів вівса, 50 тисяч гектарів гречки, проса, 4 млн. гектарів соняшника.

Раніше Європарламент схвалив скасування мита на весь український експорт.

Також нагадаємо, що президент Володимир Зеленський повідомив про те, що світові загрожує вибухове зростання цін на продовольство.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал