Монети з українською символікою випустили у США

Читать на русском
У США випустили дві срібні інвестиційні монети із зображенням українських національних символів.
facebook.com/museumofmoney.nbu.gov.ua

У США випустили дві срібні інвестиційні монети із зображенням українських національних символів. Номінал монет – 1 американський долар.

Про це повідомив у Facebook музей грошей НБУ.

Закон США про ленд-ліз: що це та яке значення програма матиме для УкраїниЗакон про ленд-ліз для України усуне бюрократичні перешкоди на шляху постачання військової допомоги. Докладніше – у матеріалі Слово і діло.

«Американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, які увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантам та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет», – йдеться у повідомленні.

На реверсах обох монет зображено жінку, що уособлює образ свободи. Дизайн зворотної сторони монети створено за мотивами ескізу художника та медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, яка йде». Спочатку цей дизайн використовували для розмінної монети США номіналом 50 центів, яку карбували між 1916-1947 роками.

У дизайні інвестиційних монет 2022 року є багато українських національних символів. На реверсі першої монети навколо жінки у квітковому вінку майорить синьо-жовтий прапор. На реверсі друга жінка одягнена у кольори українського прапора і йде полем соняшників. Крім того, із соняшників складається вінок жінки, а букет із цих квітів вона тримає в руках.

Як зазначили у музеї, суцвіття соняшника стали символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями та символічним втіленням Дня пам'яті захисників України, який щорічно припадає на 29 серпня.

На аверсі обох монет зображено культовий американський орел у польоті. Дизайн аверсу інвестиційних монет цього типу оновлено у 2021 році, його створила художниця Емілі Дамстра.

На лицьовій стороні другої монети зображення орла – кольорове, виконане у фарбах української символіки.

Нагадаємо, президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Президент України Володимир Зеленський подякував Байдену за підписання закону.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: