Напад Росії на Україну: як саме і чому реагують західні партнери

Читать на русском
Європейський Союз, Німеччина та Франція досі не стали на підтримку України і дотримуються нейтралітету. Союзниками по коаліції ми можемо назвати Велику Британію, США та Польщу.

Попередньо вже зрозуміло, які країни і як допомагатимуть Україні під час повномасштабного нападу РФ, а які залишаться осторонь.

Про це у коментарі «Слово і діло» повідомив військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, виходячи з заяв президента України, на сьогоднішній день антиросійську коаліцію складають Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Польща та Україна.

Жданов наголосив, що військова допомога від США, Великої Британії та Польщі не припиняється, натомість Франція, Німеччина та Європейський Союз досі зберігають нейтралітет.

«Франція вже висловила занепокоєння, тобто вона фактично не втручається в цей процес. І своїм нейтралітетом вона підтримує Росію. Німеччина досі мовчить. І Європейський Союз теж досі мовчить. Думаю, що вони будуть просто спостерігачами в даному випадку», – уточнив Жданов.

Військова допомога для України: яке озброєння надали партнериЗброю Україні надіслали США, Велика Британія, Канада та інші країни. Докладніше – на інфографіці.

Експерт також назвав позицію ЄС щодо агресії України ганебною.

«Черчілль колись казав, що будь-які стосунки з Росією – це битва двох бульдогів під ковдрою. Мовляв, не треба туди влазити, треба дочекатися, хто з них вилізе з-під ковдри, – а потім з ним домовлятися. Ось таку ганебну позицію, на жаль, на сьогоднішній день займає Європейський Союз», – додав він.

Нагадаємо, сьогодні вночі, 24 лютого, РФ повномасштабно вторглася у мирні міста України. ЗСУ чинять гідний опір та знищують техніку ворога. Водночас, вже з'являються повідомлення про перших загиблих і поранених.

Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і розірвав дипломатичні відносини з РФ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: