Розкрадання на хлібозаготівельних держпідприємствах: суд продовжив строки слідства

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 22 червня строки розслідування кримінального провадження про понад 157 млн грн розкрадань на державних хлібозаготівельних підприємствах.

Таке рішення 20 січня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання старшого детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до семи місяців, тобто до 22 червня 2022 року включно», – йдеться в рішенні.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру екскерівникам державних хлібозаготівельних підприємств у заволодінні коштами. За версією слідства, вказані особи із залученням пов'язаних приватних компаній протягом 2011-2017 років спільно організували схему зі створення штучної заборгованості держкомпаній. Отримувані в незаконний спосіб кошти або права вимоги спрямовували через складний ланцюг перерахувань та переуступлень на підконтрольні їм компанії, в тому числі за кордоном.

Детективи НАБУ зафіксували шість епізодів такої ймовірно корупційної діяльності. Крім того, учасники схеми позбавили ДП торгової марки за безцінь при тому, що її вартість, за результатами експертиз, становить 20 млн грн. Загалом розкрадання складають 157 млн грн.

За даними «Слово і діло» з власних джерел у НАБУ і САП, йдеться про колишніх очільників держпідприємств «Хлібна база №85», «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» та «Новопокровський комбінат хлібопродуктів». Тоді ДП «Хлібна база №85» очолювала Людмила Шашкова, ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» – Дмитро Гостренко, а «Новопокровський КХП» – Андрій Яковенко. Їм про підозру й повідомили.

Нагадаємо, НАБУ і САП розслідували справу про збитки трьох державних хлібозаготівельних підприємств. У ній були проведені обшуки.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: